Jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Aranżer, producent muzyczny, członek Kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, Filharmonii Monachijskiej czy International Performing Arts Center w Moskwie. Brał udział w największych światowych festiwalach m.in. North Sea Festival, Berlin Jazz fest, red Sea Jazz Festival. Koncertował w kilkudziesięciu krajach świata i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu "Jaskułke - Hong Kong". Album szeroko doceniony, otrzymał najwyższą notę pięciu gwiazdek w prestiżowym piśmie Jazz Forum.

We wrześniu 2010 roku Artysta wystąpił na Światowej Wystawie EXPO w Shanghaju, prezentując premierowo specjalnie przygotowany projekt: "Jaskułke - Chopin na pięć fortepianów".
Na przełomie października i listopada br. planowane są koncerty tego projektu na najbardziej prestiżowych scenach w Singapurze i Pekinie. Koncerty odbędą się między innymi w Singapurskim Ogrodzie Botanicznym, na scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie oraz na Uniwersytecie Pekińskim.

Ostatnia płyta to wspólny projekt z pianistą Piotrem Wyleżołem DuoDram ( Fonografika 2010)
W sierpniowym wydaniu "Jazz Forum" i "Hi Fi i muzyka" pojawiła się recenzja płyty. Album otrzymał najwyższą notę pięciu gwiazdek, a magazyn "Hi Fi i muzyka" najwyższą notą docenił również jakość dźwięku i realizacji nagrania.

www.jaskulke.com
www.myspace.com/slawekjaskulke


 
© ARTLOOP FESTIVAL